Milli Siber Güvenlik Tek Çatı Altına Alınıyor.

  • 17 Şubat 2017
  • 908 kez görüntülendi.

Resmi Kurumların siber güvenlikle ilgili yürüttüğü çalışmalar Cumhurbaşkanlığı tarafından tek çatı altında toplanması için çalışma başlatıldı.

Milli Siber Guvenlik Tek Çatı Altıda Toplanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın talimatıyla başlatılan siber güvenlik kapsamında altyapının iyileştirilmesi, güvenlik açıklarının kapatılması ve durum tespitinin yapılması için gereken çalışmalar tespit edilecek. Ayrıca siber güvenlik çalışmaları kurumlar için daha önceleri Bilgi Teknolojileri Kurumu ve Tübitak tarafından ayrı ayrı yapılıyordu. Şimdi ise tek çatı altında birleştirilecek. Bununla ilgili akademisyenler, bilişim uzmanları ve siber güvenlik uzmanlarının bilgisine başvurulacak.

Yapılacak olan çalışmalarla ilgili raporlar hazırlanarak Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir siber güvenlik merkezi kurulması planlanıyor.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurmaylarına verilen talimatla siber güvenlik altyapısı incelenmeye başlandı. Uzmanlar bunlarla beraber dünyadaki başarılı siber güvenlik uygulamalarını da inceliyor.  Teknolojiyle beraber iletişim teknolojilerinde Siber Güvenlik (Cyber Security) çok büyük önem arz etmeye başladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ