Minecraft Artık Windows Phone Cihazlarda Yok.

  • 20 Ocak 2017
  • 874 kez görüntülendi.

Minecraft; Windows Phone cihazlardaki desteğini çekeceği söylendi. Microsoft tarafından 2014 yılında satın alındıktan sonra sadece Xbox ve Windows 10‘a özeli bir oyun olacağı söyleniyordu. Artık Windows Phone cihazlarda olmayacak.

Minecraft Artık Windows Phone Cihazlarda Yok

Minecraft, küplerle değişik tasarımlar geliştirerek oynanan üç boyutlu oyundur. 16 Mayıs 2009‘da ilk çıktığında bir haftalık bir yazılım süreciyle ortaya çıkmıştır.

Oyun ilk çıktığından bu yana sürekli güncellenmektedir. 2,5 milyar dolara Microsoft’a satılmıştır.

Oyun piyasaya çıktığından bu yana ülkemizde de çok popüler bir oyuncu kitlesine sahip olmuş, halen de popülaritesini devam ettirmektedir.

Microsoft Minecraft oyununu satın aldıktan sonra kendi platformlarına özel hale getireceği çok konuşuldu ancak aradan geçen iki yılda böyle bir şey olmadı. Ancak adı açıklanmayan bir kaynağa göre Microsoft bu oyunun Windows Phone sürümüne verdiği desteği kaldıracağı söyleniyor.

Pc, Mac, oyun konsolu, mobil işletim sistemi, Apple TV de oynanabilen oyun için Microsoft, mobil işletim sistemi olan Windows Phone güncellemesi yayınlamayacak. Ancak Windows Phone sahipleri Minecraft‘ın mobil sürümünü indirip oynayabilecek olsa da yeni güncellemelerden haberdar olamayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ