Mpow MBH29 Wolverine Bluetooth 4.1 Wireless Kulaklık İnceleme

  • 28 Eylül 2016
  • 3.005 kez görüntülendi.

Evet sayın Teknoozel.com takipçileri yayın hayatımıza başladığımız bugünlerde sizlerle buluşmanın heyecanı içindeyiz. Sizlerle Yaklaşık 3 ay önce almış olduğum Mpow MBH29 Wolverine Bluetooth 4.1 Wireless Kulaklık ilgili bilgi ve kullanıcı görüşlerimi paylaşacağım.

Kulaklıklarımı Aliexpress ten sipariş edip getirttim. Açıkçası çok fazla bir beklentim olmamakla beraber klasik bluetooth kulaklık ihtiyacımı karşılayacağını bekliyordum. Kulaklıkları o zamandan bu yana kullanıyorum. Beklentilerimin üstünde bir cihaz olduğunu söyleyebilirim. Tabi bu kişiden kişiye değişebilir.

mpow wolverine mbh29 bluetooth kulaklik siyah 01

mpow wolverine mbh29 bluetooth kulaklik siyah

Pil süresi yazdığı gibi ortalama 8 saat gidiyor. Tabi bu müzik dinleme konumunda. Zaten sizin çok fazla şarj problemi yaşayacağınızı düşünmüyorum her türlü mikro usb girişine bağlayarak şarj edebilirsiniz (ben öyle yapıyorum). Yaklaşık 1 saatte şarj oluyor. Bekleme konumunda ne kadar gider onu denemedim ama 175 saat olduğu söyleniyor bu da yaklaşık 1 haftaya tekabül ediyor.

Kulaklığı ilk kullanımda orta tuşa uzun süre bastığınızda eşleştirme moduna geçiyor. İlk olarak cihazınızla eşleştirdikten sonra tekrar açacağınızda kulağınıza takıp orta tuşa bastığınızda sesli olarak İngilizce aksanıyla cihazın açılıp kapadığı uyarısını alıyorsunuz. Ayrıca kullanım esnasında pil bitme durumuna geldiğinde sesli olarak pil bitme uyarısı veriyor.Kulaklıkla beraber paketten kulak adaptörü olarak 3 takım  kulak içine giren parça, kulağın kıvrımlı kısmı için 3 takım dış ortam kulak adaptörü, 2 takım evde kullanım adaptörü çıkıyor. Dediğim gibi deneme yanılma ile kulağınıza hangisi oluyorsa onu takar kullanırsınız. Ben mesela sürekli olarak dış ortam aparatlarından uygun olanı kullanıyorum. Çünkü iyi ayarlamazsanız kulağınızdan düşebiliyor. Ne de olsa cihazın pil yuvası kulaklığın üzerinde olduğu için biraz büyükçe ve koşarken falan düşme ihtimali oluyor, ama uygun aparatla bu sorunu ortadan kaldırıyorsunuz.

mpow-mpow wolverine mbh29 bluetooth kulaklik beyaz

mpow-mpow wolverine mbh29 bluetooth kulaklik beyaz

Kulaklıklar ses kalitesi olarak oldukça doyurucu. Ama tabi çok kaliteli kulaklıklardan beklediğinizi bu kulaklıklardan beklemeyin. Açıkçası bas kalitesi çok çok iyi  değil ama tiz seslerde ve normal olarak çok temiz ses verdiğini belirteyim. Kullanım esnasında da bende seste kesiklik kopma falan yapmadı.

mpow wolverine mbh29 bluetooth kulaklik gumus

mpow wolverine mbh29 bluetooth kulaklik gumus

Mikrofon hassasiyeti çok çok güzel bunu belirteyim. Hani dışarıda sesim gidermi gitmez mi diye düşünmeyin çok rahat konuşuluyor kulaklık ses düzeyi aşırı açılmıyor ama ses düzeyi fazlasıyla yeterli Bu da sanırım kulağa zarar vermemesi açısından firmalar tarafından sınırlandırılmış olduğunu düşünüyorum.

Kontrol tuşları da dediğim gibi orta tuş yaklaşık 3 saniye basılı tutunca cihazı açıyor 5 sn den fazla basılı tutunca cihaz eşleştirme moduna geçiyor. Basıp bırakınca da eğer bu işlemi cihaza bağlıyken yaptığınızda müzik oynatıcı devreye giriyor. Cihaz bağlıyken orta tuşa 2 defa ard arda basılınca son aranan numarayı arıyor. Orta tuşun üst ve altında ses arttırma ve azalma tuşları var müzik dinlerken sesi azaltıp arttırabiliyorsunuz. Ses azaltma tuşuna müzik dinlerken basıldığında bir sonraki parçaya, ses arttırma tuşuna basık tutulduğunda dinlenen parçayı baştan başlatma özelliği kazanmaktadır.

mpow wolverine mbh29 bluetooth kulaklik parcalar

mpow wolverine mbh29 bluetooth kulaklik parcalar

Ayrıca tuşların tarafında cihaz bağlıyken durum ledi yanıp sönmektedir. Bu led eşleme anında turuncu  olarak yanıp sönmektedir. Tuşların arka kısmında da şarj ledi olup şarj esnasında turuncu, sarj bittiğinde de beyaz ikaz ışığı sürekli yanmaktadır.

Sol kulaklık üzerinde de mikro usb şarj yuvası bulunmaktadır. Bu yuva üzerinde de şarj yuvasını koruyan yumuşak bir kapak bulunmaktadır.

Cihazla beraber şarj adaptörü içinden çıkmadı. İhtiyaç olmuyor zaten.

Ben üründen memnunum fiyat performans olarak kullanışlı alınabilecek bir cihaz. Özellikle spor yapmayı seviyorsanız kesinlikle kaçırmayın derim spor yaparken çok kullanışlı oluyor.

İlk incelememizin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Yeni incelemelerimizde görüşmek üzere.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ