Nintendo Switch Stokları Tükendi.

  • 08 Mart 2017
  • 1.004 kez görüntülendi.

Nintendo‘nun yeni piyasaya sürdüğü oyun konsolu Nintendo Switch, ABD’de satış konusunda çok iyi bir çıkış elde etti.

Nintendo Switch Yok Satıyor

Nintendo tekrar beklediği ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Zira yeni piyasaya sürdüğü Switch oyun konsolu konsol tarihinde en hızlı çıkış yaparak en hızlı satış yapan ürün oldu. Amerika Birleşik Devletlerinde en hızlı satan konsol ünvanını aldı.

Nintendo firması için çok önemli bir başarı oldu bu.  Henüz tam satış rakamları açıklanmasa da GameStop tarafında yapılan yorumlarda en hızlı satan konsol yorumlarını alması da iddiaları destekler nitelikte .

The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunu da Nintendo’nun tarihindeki en çok satışı rakamlarına ulaşan oyun olma başarısını gösterdi. Hatta Nintendo tarihinde Super Mario 64‘ü bile geride bırakarak en çok satış yapan oyun ünvanını ele geçirdi. Switch yurtdışı stokları şimdiden tükenmiş durumda.

Nintendo Switch 3 Mart’ta satışa sunulmuş ve ürünün stokları iki gün içerisinde tükenmişti. Stokların tükenmesi Amazon firmasında krize neden oldu. Zira Amazon firması almış olduğu ön siparişlerden az sayıda stok bulundurunca tüketicilere teslim edecek cihaz bulamadı. Bu da tüketiciler arasında eleştirilere neden oldu. Amazon yetkilileri bu eksikliği müşterilerine 50 Dolarlık hediye çeki verme vaadiyle telafi etmeye çalışıyor.

Bütün bu rekorlarla beraber Nintendo Switch ile ilgili şikayetler de yok değil. Kullanıcılar orijinal LCD ekran koruyucusunun ebadının tam uyumlu olmadığından, oyun kollarının konsolla bağlantı problemleri yaşadığından bahsediliyor. Ayrıca en önemli sıkıntı olarak konsolun ekranında karşılaşılan ölü piksel problemi. Bununla ilgili olarak Nintendo firması her LCD ekranda bir kaç ölü piksel olmasının normal olduğu, bunun bir arıza olarak algılanamayacağını söyledi.

Nintendo bundan önceki LCD ekranlı cihazlarında da ölü piksel sıkıntısıyla karşılaşmış ve bu cihazları garanti kapsamında yenileriyle değiştirmişti. Ancak Switch‘te aynı sıkıntının garanti kapsamında değişim yapılması gibi bir durum söz konusu görünmüyor.

Nintendo Switch satış fiyatı olarak 300 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ