Paint’e Çok Kullanışlı Bir Alternatif Hem de Ücretsiz. Paint.Net

  • 27 Ekim 2016
  • 1.173 kez görüntülendi.

Windows’ta kullanılmakta olan Paint yetersiz mi geliyor? Diğer fotoğraf düzenleme programlarına para vermek istemiyor musunuz? O zaman Paint.Net tam size göre hem de  ücretsiz.

PaintNet Fotoğraf İşleme Yazılımı

Windows‘la beraber gelen Paint fotoğraf görüntüleme programında sadece fotoğrafı kırpma, döndürme,yeniden boyutlandırma ve kaydetme özellikleri bulunmaktadır. Fotoğrafı işlemek için gerekli özellikler bulunmadığından dolayı birçoğumuz için yetersiz gelmektedir. Bundan dolayı değişik fotoğraf işleme programları arayışına gireriz. Photoshop çok kaliteli bir fotoğraf işleme aracı fakat fiyat olarak yüksek ve de karmaşık bir kullanım yapısı vardır. Biz amatör kullanıcılar için çok üst segmentte kalmaktadır.

PaintNet Fotoğraf İşleme Yazılımı 01

İşte imdadımıza burada Paint.Net yetişiyor. Paint.net ücretsiz (freeware) dağıtımı yapılan sade, bilgisayarınızı kasmayacak ve de fotoğraf işleme, düzenleme, aklınıza gelebilecek o ücretli programların yaptığı işin çoğunu bu programla halledebileceksiniz. Üstelik Layer Desteği de mevcut. Bir nevi Photoshop programının lite versiyonu gibi diyebiliriz.

PaintNet Fotoğraf İşleme Programı

Bu yazılım ücretsiz olduğu için kullanıcı ve yazılımcılardan büyüyen bir desteğe sahiptir. Yazılımı Plug-in eklentileriyle sürekli yeni özellikler ve geliştirmeler eklenmektedir.

Paint.Net‘i sitesinden bilgisayarınıza indirmek için  TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ