Panasonic’ten Yeni 220 Derece VR Gözlük Sürprizi.

  • 15 Ocak 2017
  • 1.201 kez görüntülendi.

CES 2017 fuarında bir VR gözlük sürprizi de Panasonic firmasından geldi. Firma 220 derecelik VR gözlüklerini tanıttı.

Panasonic Yeni 220 Derece VR Gözlüğü Tanıttı

Panasonic CES 2017 fuarında tanıtım standında henüz prototip aşamasında olan VR (Sanal Gerçeklik) başlığını tanıttı. Henüz bu prototipe Immersive Head-Mounted Display ismi verilmiş; bunun anlamı da çevreleyici ekran başlık oluyor. Ancak bu ürünün resmi ismi verilmiş değil, sadece geçici olarak bu isim verilmiş.

Piyasadaki klasik VR sanal gerçeklik başlıklarının görüş açısı 90 derece olarak geçmektedir. Ancak Panasonic çıtayı bir üst seviyeye çıkartarak  görüş açısını 220 dereceye çıkardı. Görüş açısının yüksek olması izleyicileri daha gerçekçi görüntülerle etkileyecek.

Panasonic bu VR başlıklarda kendi üretimi olan aspheric lenslerini kullanıyor. Diğer sanal gerçeklik gözlüklerinde iki adet lens kullanılmasına karşın bu VR başlıklarda dört adet lens ve dört adet panel kullanılmaktadır. VR başlıkların gelişiminin görüş açısının 220 dereceye çıkartılmasıyla gelişimin daha devam edeceğini gösteriyor.

Panasonic ayrıca VR başlıklarının ses iletim teknolojisiyle de farkını ortaya koyuyor. Kulaklıklar kulağa takılmıyor kulak kemiği üzerinden sesi kulağa iletiyor.

Sanal gerçeklik gelişimiyle yeni teknolojileriyle bizleri etkilemeye devam edecek gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ