Philips BDM4037UW 40 inç 4K Kavisli Dev Monitörünü Tanıttı.

  • 14 Ocak 2017
  • 1.194 kez görüntülendi.

Philips piyasadaki en büyük kavisli ve Ultra HD 4K çözünürlükte monitörünü tanıttı. BDM4037UW 40″ monitörle ilgili teknik detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Philips 40 inç 4k Kavisli Monitörü BDM4037UW tanıttı

Yedinci nesil Intel Core işlemcilerle ve Nvidia Pascal mimarisi grafik işlemcilerin bilgisayar bileşenlerine dahil olmaya başlamasıyla beraber görüntü kalitesi çok üst seviyelere gelmiş bulunuyor. Kavisli ekranlar, yüksek dinamik aralık (HDR) ve 4K çözünürlük yeni monitörlerle karşımıza çıkmaya başladı.

Philips BDM4037UW modeli, UltraClear, 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlüğe sahip görünlüler verebilen yüksek kalitede bir panele sahip. Philips‘in bu monitörle muhteşem kalitede canlı ve parlak görüntü kalitesi için, çok yüksek kontrast seviyesine sahip teknolojiyle donatılmış. Ayrıca W-LED arka aydınlatmalı ve optimize edilmiş piksel yönetimi sayesinde ekran 178 derece gibi geniş bir görüş açısına sahip bulunuyor. 300 cd/m2 parlaklık oranına sahip. CAD çalışmalarında ve 3D çalışmalarda çok kaliteli ve ayrıntılı görüntüye ihtiyaç duyanlar için tercih sebebi olacağı düşünülüyor.

Philips Multiview özelliğini ile ekranda aynı anda dört adet FullHD girişiyle destekliyor. Görüntüleri iki farklı şekilde düzenlemek mümkün oluyor birincisi PbP (Picture by picture) ana ekranı birden fazla farklı çalışan ekrana bölmek ve ikincisi ise PiP (Picture in Picture) ana ekranda çalışırken küçük bir ekranda farklı çalıma izlemek. Bu ise kullanıcıların büyük ve geniş ekranı dörde bölüp farklı HDMI girişiyle birden fazla ekran olarak kullanmaya olanak sağlamakta.

Renk desteği olarak NTSC renk gamının %85 ini kapsaması demek bir milyardan fazla renk gösterebilmesi demek oluyor. Monitörde 2 adet 5W dahili hoparlör bulunuyor. 2 Adet Display portu, VGA girişi, HDMI girişi ve dört Adet USB 3.0 girişiyle geliyor.

Monitörün satış fiyatı ise 750 Dolar seviyelerinde seyretmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ