PlayStation 4 için Harici Disk Desteği

  • 06 Şubat 2017
  • 1.094 kez görüntülendi.

Sony meşhur oyun konsolu PlayStation 4 için yayınlayacağı yeni güncelleme ile artık depolama sorunu ortadan kalkacak.

PlayStation 4 İçin Harici Disk Desteği Geliyor

Sony PlayStation 4 konsolunda artık oyunlar fazla yer kaplamasından dolayı depolama sorunları tüketicileri huzursuz ediyor. Oyun severler birden fazla oyunu cihazına yükleyerek kullanmak istiyor. Ancak bu cihazın disk kapasitesiyle sınırlı kalıyordu. Sony firması bu problemi görmezden gelmeyerek yeni güncelleme yayınlayacağı haberleri geldi. Buna göre PS4 cihaza gelecek olan yeni güncellemeyle artık harici disk disk takarak oyunları bu disk üzerine indirerek oynayabilecek.

Bu özellik Sony’nin rakibi Xbox One için uzun bir süredir kullanılıyordu. Geç bile kalındığını söyleyebiliriz.

Kullanıcılar PS4‘ün disk kapasitesini farklı yöntemlerle arttırma yollarına gidiyorlardı ancak bu yöntemler riskli yöntemlerdi.

PlayStation resmi Blog sitesinde yayınlanan habere göre gelecek olan 4.50 sürüm güncellemesiyle beraber 8 TB’a kadar USB 3.0 destekli harici diski PS4’ün USB portuna takarak kullanmaya başlayabileceksiniz. Oyunları direk bu diske indirip oyun konsoluna kurulumunu yaparak oynanabilecek. Ancak oyunların “Save” dosyalarını bu disklere kaydetmek mümkün değil yine cihazın dahili diskine “Save” dosyaları kayıt edilecek.

PlayStation 4 Yeni Güncelleme 4.50 Sasuke Sürümü Özellikleri

Sony firması her ne kadar yeni sürüm özellikleriyle ilgili tam bir açıklama yapmış değil ancak açıklanan yeni özellikler oldukça heyecan verici görünüyor.

Buna göre yeni 4.50 Sasuke sürümü ile; Eski oyunların görüntü kalitesi arttırılacak, hız artacak, harici HDD bağlama olanağı olacak, Boost Mode özelliği ile oyunları daha akıcı yüksek frame hızlarında oynanabilecek, PlayStation VR ile 3D Blu-Ray film izlenebilecek. PS tuşu ile açılan Quick Menu‘de yenilikler bulunuyor. Duvar kağıdını değiştirebilme özelliği geliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ