PlayStation VR için 200’den Fazla İçerik

  • 05 Mart 2017
  • 981 kez görüntülendi.

Sony firması, sanal gerçeklik cihazı PlayStation VR‘a özel yeni oyun ve uygulama geleceği açıklamasını yaptı. Firma halen 200’den fazla oyun ve uygulamanın geliştirilmesi üzerinde çalışmalar yapıldığını belirtti.

PlayStation VR'a 200'den Fazla İçerik Geliyor

Dirt Rally ve Resident Evil gibi VR destekli oyunlarla 2017 yılına başlayan PlayStation VR ilgileri üzerine çekebilmek için yeni uygulama ve oyunlar üzerinde çalışma yapıldığını duyurdu. PlayStation VR‘ın yapımcısı olan Sony firması içerik sayısını arttırmak için 220 yeni içerik üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaların devam ettiğini ve en kısa sürede bu içeriklerin kullanıma sunulacağı belirtildi.

Projelerin sahibi olan Sony bu yeni üzerinde çalışılan  VR içeriklerinin bir kısmının 2017 yılı içerisinde kullanıcılarıyla buluşturulacağını bildirdi. Yaklaşık olarak 220 adet içerikten 100’e yakını 2017 yılı içerisinde sanal gerçeklik (VR) için PlayStation 4 konsolunda yerini alacak.

Ancak Sony tarafından açıklanan 220 adet içeriğin neyi kapsadığı konusunda çok fazla açıklama yapılmamasına rağmen bu sayıya sadece oyun ve uygulamalar değil aynı zamanda PlayStation VR için hazırlanan 360 derece video ve benzeri VR içerikleri de dahil olması bekleniyor.

Sony PlayStation VR için Hangi Oyunlar Gelecek?

Sony tarafından yapılan basın açıklamasında Final Fantasy XV, Gran Turismo Sport, Ace Combat 7, Tekken 7, Steel Combat, Farpoint oyunlarının proje kapsamında kullanıma sunulacak oyunlardan olduğu ancak ilk üç oyunun tercihe bağlı olarak VR modu bulunuyor. Bu oyunların hiçbiri tam olarak VR destekli değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ