Pokemon Go 600 Milyon Doları En Hızlı Geçen Uygulama Oldu

  • 24 Ekim 2016
  • 984 kez görüntülendi.

Bu yaza damga vuran oyunlardan biri hatta birincisi olan Pokemon Go çok kısa bir sürede geliştiricisi Niantic‘e servet kazandırdı.

pokemon-go-600
Pokemon GO oyununun ilk 90 gün içerisinde 600 milyon dolar gelir elde ettiği ve bu rakamı şu ana kadar ki hiçbir oyunun bu kadar kısa sürede elde edemediği açıklandı. En yakın rakibi olan Candy Crush Saga aynı rakamı 200 günden daha uzun bir sürede, Clash of Clans ise 500 günden uzun bir sürede yakalayabilmişti.
Eve kapanan ve sosyal hayattan uzaklaşan oyunseverleri dış mekanlara çıkaran, birçok insana zorunlu yürüyüş yaptıran Pokemon Go, ilk çıktığı günden itibaren milyonlarca insan tarafından telefonlara yüklenmiş ve gördüğü yoğun ilgi sayesinde bu rakam her gün artmaya devam etmişti.

Fakat son günlerde birçok oyunsever oyun içerisinde yapılan hileler ve sunucu sorunları nedeniyle aynı hızla oyunu bırakmaya başladı. Eskisi kadar ilgi görmeyen oyun için yenilikler getirecek güncellemeler yayınlanmazsa gördüğü ilgiyi tamamen kaybedecek gibi görünüyor. Fakat her halükarda şu ana kadar yapımcılarına bir servet kazandırmış durumda ve şu an hala gelirlerini arttırmaya devam ettirmekte olan Pokemon Go, 600 milyon dolar gelire en hızlı ulaşmayı başaran mobil uygulama rekorunu elinde bulunduruyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ