PS4 Pro İçin Sony Firmasından HDD Müjdesi Geldi

  • 22 Ekim 2016
  • 1.260 kez görüntülendi.

Sony Firması Kasım ayında piyasaya çıkacak olan  yeni geliştirilmiş özelliklere sahip PS4 Pro oyun konsolu  için HDD tercihini kullanıcılarına bıraktığı müjdesini verdi.

Playstation 4 Pro Çıkış Tarihi

10 Kasımda satışa sunulacak olan PS4 Pro  geliştirilen özellikleriyle beraber HDD desteği biz kullanıcıları sevindirecek. PS4 Pro da 1 TB disk hafızası bulunmakta. Fakat bu günümüz oyunları için yeterli bir kapasite sunamıyor. Onun için PS4’ün kapasite konusunda tamamen geliştirilebilir olması kullanıcı dostu bir profil sunuyor.

Daha önceki PS4’te olduğu gibi yüksek kapasiteli HDD ya da daha yüksek ulaşım hızına sahip  SSD takarak geliştirilebilecek.

PlayStation 4 Pro için SSD disk içermesi bekleyen kullanıcılar cihazın SSD disk içermediğini ancak SSD disk takılıp yükseltilebileceği açıklaması yapıldı.

Playstation 4 Pro HDD Desteği

PS4’e de takılabilen SSD, PS4 Pro’da da aynı şekilde takılabilecek.  Bu kullanıcılar için oyunun yükleme sürelerinde bir kısalma sağlayabilir. Ancak Oyunun oynanma FPS değerlerinde bir artış beklemeyin. Çünki ; üretimi yapılan bileşenlerden maksimum yararlanma mantığıyla üretildiği için zaten karşılayabileceği FPS değerini sunuyor. Bunu SSD veya HDD’nin hızı değiştirmez. Sadece oyunu daha kısa sürede yükleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ