Samsung Exynos 9 İşlemcisi Piyasaya Çıkıyor.

  • 19 Şubat 2017
  • 902 kez görüntülendi.

Samsung firması en son işlemcisi olan Exynos 9 modelini resmen duyurdu. Samsung firmasının twitter hesabı üzerinden duyurusu yapılan işlemci kullanımı başlayacak.

Samsung S8 Exynos İşlemcisi Piyasaya Çıkıyor.

Samsung’un en son işlemcisi olan Exynos 9 işlemcisi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Firmanın duyurusuyla beraber Samsung S8‘de bu serinin işlemcisinin kullanılması yüksek ihtimal olarak görülüyor.

Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisinin tanıtımından sonra Samsung Galaxy S8 modelinde bu işlemciyi kullanacağı daha önceki yazımızda belirtilmişti. Bu haberle beraber Samsung geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu gibi farklı pazarlarda satışını yapacağı Galaxy S8 modellerinin bazılarını Snapdragon işlemcili, bazılarını Exynos işlemcili olarak üretip satışa sunacağı tahmin ediliyor.

Daha önceki yazılarımızda Samsung S8 modelinde Exynos 8895 işlemci modelini kullanacağını belirtmiştik. Ancak Samsung’un twitter sayfasında yapmış olduğu en son açıklamaya göre Exynos 9 serisi işlemcilerin çok yakında çıkacağından söz ediliyordu. Böylece henüz resmi tanıtımı yapılmamış olan Galaxy S8 modelinde de Exynos işlemci kullanılacağı biliniyor. Samsung bu işlemcinin en son çıkacak olan Exynos 9 modelini S8‘de kullanma ihtimali çok yüksek görünüyor.

Exynos 9 serisi işlemciler Samsung’un 10 nm işlemci teknolojisinde üretilecek işlemcisi olması bekleniyor. Bu işlemcilerin Snapdragon 835 işlemcilerle en az aynı performansa sahip veya daha iyi bir performans sergileme ihtimali bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ