Samsung Firması 8GB LPDDR4 RAM Belleklerinin Tanıtımını Yaptı

  • 22 Ekim 2016
  • 975 kez görüntülendi.

Sektörün öncülüğünü yapan Samsung  ilk 8 GB LPDDR4 RAM bellekler üzerinde çalıştığını geliştirme işlemlerini tamamladığını belirtti.

Samsung 8gb Lpddr4 Ram Hafıza

Geçen yılda Samsung ilk olarak 6 GB Mobil RAM belleği satışa sunmuştu. Bu yıl 8 GB LPDDR4 Mobil RAM belletklerini tanıttı. Bu bellekler mobil sektöründe yeniliklerin habercisi konumunda. Ne gibi yenilikler olabilir?

Ultra HD ( 4K ) çözünürlüklü ve geniş ekrana sahip güçlü cep telefonlarının üretimi sağlanacak. Samsung’un üst düzey yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre 8 GB LPDDR4 RAM bellekler yeni nesil taşınabilir cihazlar üzerinde çok büyük etkisi olacağını, cihazların yeni yeteneklerle geleceğini, firmanın bu teknolojileri bir üst çıtaya çıkartmak için yeni çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı. Yeni 8 GB LPDDR4 RAM bellekler 10nm teknolojisinde üretiliyor.

Samsung yeni ürettiği Mobil RAM teknolojilerini hep amiral gemisi cihazlarında kullandı. Mesela bunda önce üretmiş olduğu 4 GB’lık RAM Galaxy S6 modelinde kullanılmıştı. Şimdi bu yeni ürettiği seriyi bakalım hangi telefon modelinde kullanacak. Yeni Note serisini büyük ihtimalle üretmeyeceği için yeni bir S Serisi telefon modelinde kullanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ