Samsung Galaxy Note 7 Patlama Sebebi Açıklandı.

  • 16 Ocak 2017
  • 956 kez görüntülendi.

Reuters‘te yazılan habere göre Samsung firmasına çok yakın bir kaynaktan alınan habere göre Galaxy Note 7 lerin gerçek patlama sebebini açıkladı.

Samsung Galaxy Note 7 Patlama Sebebi Açıklandı

Bugüne kadar Galaxy Note 7 lerin patlama sebebinin bataryadan olduğu sürekli söyleniyordu. Ancak teknik olarak bir açıklaması yapılamıyordu. Yeni açıklanan habere göre teknik olarak bataryanın patlama sebebi belli oldu. Teknolojilerle ilgili araştırma yapan IDC‘den bir yetkilinin Reuters‘e yaptığı açıklamaya göre Samsung Note 7‘de daha önceki haberimizde yazdığımız gibi agresif tasarımı nedeniyle pil için yeterli alan bırakılmadığını söyledi. Tedarikçilerin de bu konudaki uyarıları dikkate alınmadığından bahsedildi.

Samsung ise resmi açıklamayı 23 Ocak ta yapacağını açıkladı. Bundan önce açıklamayı yapmamakla Samsung gündemini korumayı başarıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet dedi ki:

    Bu samsung’u anlamak mümkün değil. Batarya için yeterli alan olmadığından bahsetmiş. Sorun buysa çözümü de basitti. Batarya kapasitesini 200mA azaltırsın al sana alan. Bu kadar sıkıntı yaşamazdın. Galaxy Note 7 gibi bir telefonu tarihin tozlu raflarına göndermezdin. Bakalım samsung 23 ocak ta nasıl bir açıklama yapacak merakla bekliyorum.

BİR YORUM YAZ