Samsung Galaxy S7 Edge için Anroid 7.0 Nougat geliyor.

  • 08 Kasım 2016
  • 1.128 kez görüntülendi.

Samsung firması Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için Android 7.0 Nougat güncellemesine hazırlanıyor. Beta Sürümü kullanıma sunuldu.

Samsung Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat Beta

Samsung, Note 7‘nin tamamen pazardan çekilmesiyle Galaxy S7 ve S7 Edge modellerine ağırlık vermeye başladı.  Bununla beraber Android 7.0 Nougat Beta sürümünü Amerika ve İngiltere’de kullanıma sundu.

Beta sürüme kayıt olup sistemi kullanan kullanıcılar karşılaştıkları sorunlar için geri dönüş yaparak yazılımın geliştirilmesine katkıda bulunacak. Ancak uygulama veya işletim sistemleri Beta sürümlerinin cihazlarda kararlı çalışmama, donma, cihazda kasma, veya farklı sıkıntılar çıkartabileceği göz önüne alınmalıdır. Zaten Beta programına kayıt olan kullanıcılar bir nevi firma için gönüllü denek olmayı kabul ediyorlar. Her türlü başlarına gelebilecek zarar, ziyanı  kabul etmiş oluyor.

Amerika‘da Samsung uygulama mağazası olan Galaxy Apps‘ta kullanıma  sunulan “Android 7.0 Beta” yazılımına, İngiltere‘de ki kullanıcılar ise , sadece  XDA Developers forumunda kullanıma sunulan işletim sisteminin APK dosyasını indirerek ulaşabilirler. Yalnız Beta sürümü için kayıt olunması gerekiyor. Amerika’daki kullanıcılar her ne kadar uygulama mağazasından indirmiş olsalar da kayıtta problem yaşadıklarını, İngiltere’deki kullanıcılar ise uygulama mağazasından indirmedikleri halde programa kayıt olabildiğini belirterek ilginç bir durum ortaya çıkıyor.

Samsung firması Beta programı ile Galaxy S7‘lerde oluşabilecek her türlü olumsuzluğu test edip Android 7.0 Nougat sürümünü daha kararlı bir işletim sistemi olarak kullanıcılara sunmaya çalışacak.

Türkiye’deki kullanıcılar için henüz bir açıklama yapılmış değil, Beta sürümü henüz ülkemizde kullanıma sunulmadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ