Samsung Galaxy S8 Modeli Çıkış Tarihi Erteleniyor mu?

  • 24 Ekim 2016
  • 1.404 kez görüntülendi.

Samsung Galaxy S8 modeli çıkış tarihini erteliyor mu? Note 7 batarya patlama olaylarının çözülememesi Galaxy S8 çıkış tarihini etkileyecek gibi görünüyor. Yazımıza bir göz atın.

Samsung Galaxy S8 Tasarım

Samsung firması Note 7 modelinde yaşamış olduğu pil patlaması olaylarından sonra oldukça itibar kaybetti. Kullanıcıların bir kısmı Samsung markasının farklı modellerine yöneldi, bazıları almış oldukları Note 7‘leri iade etmemekte direnip hala kullanmakta, bazı kullanıcılar da farklı markaların farklı modellerini tercih etti. Sonuçta Samsung bu olaylardan negatif yönde etkilendi. Zaten tahmin ettiğimiz gibi Note modelindeki fiyaskodan sonra Galaxy S8 modeline ağırlık vereceğini duyurmuştuk. Nitekim öyle oldu.

Samsung Galaxy S8 Teknik Özellikler

Her yıl olduğu gibi Samsung Galaxy S8 modellerinin Şubat ayı sonunda açıklayacaktı Unpacked 2017 davetiyesinin  internete sızdırılması sonucu bu bilgiden basının haberi olmuştu. Ancak bu davetiye Note modellerindeki patlama sorunundan önce hazırlanmış olacak ki şimdi en az iki haftalık bir gecikme bekleniyor. Bu tabi iki haftadan fazla da olma ihtimali var.

Samsung görüldüğü gibi Galaxy S8 modelinde herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamak için ince eleyip sık dokuyor. Bundan önceki haberlerde de Galaxy modelinin bataryası için Güney Kore devlerinden LG firmasıyla dirsek temasına girmiş pilleri LG firmasına yaptırmak için görüşmelere başlamıştı. Birbiriyle rakip iki firma bu şekilde bir yakınlaşmaya girişti. Sonu iyi olur diye temenni ediyoruz.

Sonuçta Note 7 modelindeki patlamanın sebeplerinin araştırılıyor olması ve bu araştırmanın iki haftada neticeleneceği tahmin ediliyor.  Patlama sorunlarının  Galaxy S8 modellerinde de görülmemesi için  araştırma sonucu bekleniyor. Araştırma sonuçları beklendiği sürede gelse dahi Mart ayının ortasında veya sonlarına doğru  yeni Galaxy S8 modeline merhaba diyeceğiz.

Samsung Galaxy S8 Pil Batarya

Samsung cephesinde yapılan açıklamalarda Note 7 patlama sorununun kesin sebebinin halen netleşmediği, incelemelerin sürdürüldüğü açıklandı. Kesin sebep bulunmadan firmanın tekrar bir riske girmesi söz konusu olamayacağı, hassas ve detaylı bir şekilde incelemelerin sonuçlandırılacağı bilgisi verildi.

Bu durumda 27 Şubat – 2 Mart 2017 tarihleri arasında Barcelona‘da yapılacak olan Mobile World Congress (MWC)  2017 geride kalmış olacak. Fuarda tanıtılacak olan diğer markaların amiral gemisi modelleri tanıtılırken Samsung’un hangi modeli tanıtacağı akıllarda soru işareti bırakıyor. Samsung bu konuda biraz geriden gelecek gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ