Samsung LG’den Yardım İstemeye Hazırlanıyor

  • 20 Ekim 2016
  • 928 kez görüntülendi.

Note 7 fiyaskosundan sonra Samsung, Galaxy S8‘in bataryası için LG‘den yardım istiyor.

1-samsung-lg-s8-battery

Güney Kore firması olan Samsung, Note 7’lerde çıkan batarya sorunundan sonra üretimi durdurduğunu ve 1.9 milyon Note 7’yi geri çağırdıklarını duyurdu. Ayrıca müşterilerine ister para iadesi ister farklı bir Galaxy serisi telefon verebileceklerini belirtti.

Milyonlarca adet satılabilecek potansiyeli ve oldukça güçlü özelliklere sahip olan Note 7 üretimi Samsung tarafından durduruldu fakat hala Note 7 telefonlarının neden patladığı belirlenemedi.
Note 7’ler ilk kez geri çağrıldığında Samsung, Note 7 bataryasındaki faturayı tedarikçisi Çin’li firma ATL‘ye kesmişti. Samsung, İkinci kez çağrılan Note 7’ler için kabullenmede zorlansada belirsiz bir şekilde aşırı ısınan telefonda bataryaların patladığına karar verdi.

3-samsung-lg-s8-battery

Göründüğü kadarı ile Samsung, yeni nesil Galaxy S8‘ler için üçüncü bir pil tedarikçisi aramaya karar vermiş. Artık Samsung firması da bu durumu saklamıyor ve LG Chem firması da dahil yeni bir tedarikçi firma baktıklarını belirtiyorlar.
Her ikisi de Güney Kore Firması olan LG ve Samsung‘un berbaber yaptıkları ilk iş bu değil. Daha önce LG Group bünyesinde bulunan LG Innotek ile akıllı telefonlara kamera modülleri üretimi için beraber çalışmışlardı. Şu an için iki firma arasında anlaşma imzalanmış durumda değil. Sonuç itibarı ile birbirine rakip olan iki firma bakalım tekrar beraber çalışacaklar mı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ