Samsung Note 7 Batarya Fabrikasında Yangın.

  • 08 Şubat 2017
  • 865 kez görüntülendi.

Samsung’un Galaxy Note 7‘nin bataryalarının patlamasından sorumlu tutulan Samsung SDI‘nın Çin‘de bulunan üretim tesislerinde yangın çıktı.

Samsung SDI Note 7 Batarya Fabrikasında Yangın Çıktı

Yayınlanan haberlere göre talihsiz Note 7‘ye ait olan pillerin bir kısmını üreten fabrikanın bir bölümünde yangın çıktı. Çin‘in kuzeyindeki Samsung SDI fabrikasında meydana gelen olayda önemli bir kayıp olmadığı  belirtilmektedir.

Samsung firmasının en güvendiği modeli olan Note 7‘nin bataryaları iki ayrı firma tarafından üretilmiş ancak her ikisinde de bataryaların sorunlu olması sebebiyle Note 7 pazardan çıkartıldı ve satılan cihazlar geri toplatıldı. Samsung SDI firması da Note 7 bataryasını geliştiren firmalardan biri olması ve çıkan yangın mizahi bir durum ortaya çıkartıyor.

Çıkan yangında herhangi bir can kaybı veya yaralanan olmamış, Samsung SDI yetkilisi Shin Yong-doo tarafından yapılan açıklamada Tianjin‘deki tesislerde meydana gelen yangının aslında pil üretim hattında değil de çöplerin olduğu kısımda olduğunu söyledi. Üretimin şu anda devam ettiği belirtildi.

İnternette dolaşan fotoğraflara bakılırsa siyah duman şehri kaplamış görünüyor.

Umarız Samsung Galaxy S8 bataryalarında da Note 7‘deki gibi aynı sorunlarla karşılaşılmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ