Sanal Gerçeklik Bilgisayarı MSI VR One Ön Sipariş Almaya Başladı

  • 15 Kasım 2016
  • 1.326 kez görüntülendi.

MSI firması tarafından geliştirilen sanal gerçeklik bilgisayarı VR One için ön sipariş alınmaya başlandı.

MSI VR One Sanal Gerçeklik Bilgisayarı Teknik Özellikler

MSI tarafından geliştirilip üretilmeye başlanan VR One sanal gerçeklik bilgisayarı ilk olarak Computex fuarında tanıtmıştı. Ön sipariş alımına başlayan firma siparişleri Kasım ayı sonunda ön sipariş geçen oyunseverlere bilgisayarlarını göndermeye başlayacak.

Sanal Gerçeklik Bilgisayarı VR One Teknik Özellikler

Sanal Gerçeklik PC’si VR One; ağırlık olarak sadece 3.6 kg ağırlıkta olup sırtınızda taşıyabilmek için dizayn edilmiş. Kablo derdiniz olmadan sırtınıza takıp sanal gerçeklik oyunlarını serbestçe oynayabileceksiniz. Ancak tabi bunun bir sınırı var. Kablosuz kullandığımız cihazların en büyük sorunu tabiki de şarj sorunu. VR One PC’yi yaklaşık olarak 1.5 saat boyunca şarjıyla kullanabiliyorsunuz. Bu süre sonunda şarj etmek gerekiyor.

MSI VR One Sanal Gerçeklik Bilgisayarı Satış Fiyatı

VR One donanım özelliklerini inceleyecek olursak; İşlemci olarak Overclock yapılmış Inter Core i7 6820HK CPU işlemciye sahip, Nvidia’nın 8 GB GTX 1070 grafik kartı, 8 GB DDR4 RAM, 256 GB veya 512 GB SSD disk ile satılacak.

Bilgisayar oldukça sessiz 41 dB ses yüksekliğine sahip. Bilgisayarın soğutulması için kullanılan soğutma boruları aynı zamanda kullanıcıyı da rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilmiş.

Sanal gerçeklik bilgisayarı MSI VR One HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü ile çalışabilecek şekilde dizayn edilmiş. Gerekli bağlantılar düşünülmüş. 4 adet USB 3.0, 1 adet HDMI 2.0, 1 adet mini display portu, bir adet Thunderbolt 3 portu, kulaklık ve mikrofon jackları ve Bluetooth ve Wi-Fi Desteği bulunuyor.

Sanal Gerçeklik Bilgisayarı MSI VR One Satış Fiyatı

MSI VR One Sanal Gerçeklik Bilgisayarı Ağırlığı

Taşınabilir olmasından dolayı muadili olan PC’lere göre fiyatı biraz yüksek. Ama kullanım kolaylığı oyun canavarlarına göre fiyatı geride bırakabilir. Ayrıca bu bilgisayarı her ne kadar taşınabilir olsa da bir monitöre bağlayıp normal PC gibi de kullanabilmeniz tabi ki mümkün.

Şu an Amerika’da satışa çıkan bilgisayarın donanım seçenekli iki modeli bulunuyor. Bunların satış fiyatları 1999$ ve 2299$ olarak belirlenmiş.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ