Simsiyah iPhone 7 Sahipleri Dikkat ! Telefonunuz Çizilebilir !

  • 21 Ekim 2016
  • 2.028 kez görüntülendi.

iPhone 7 ve ya iPhone 7 Plus aldınız üstelik en özel rengi simsiyah çok şık ama çizilme derdi olursa? Yazımıza bir göz atın derim.

iPhone 7 Plus Jet Black Simsiyah

Apple firması iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleriyle birlikte yeni çok özel rengi olan simsiyah (Jet Black), başka bir tabirle Piano Black dediğimiz gerçekten de simsiyah bir rengini duyurdu. Bu renge sahip olabilmek için iPhone 7 ve Plus modellerinden 128 GB ve 256 GB modellerinden birini tercih etmeniz gerekiyor.

Apple gerçekten bu rengi bir ayrıcalık olarak tanıttı ama sahip olanlar için bu renk bir ayrıcalık olmayabilir.

iPhone 7 ve Plus modellerinde kullanılan bu renk telefonun arka yüzeyinin aşırı parlak olmasından dolayı üzerindeki en ufak çizik, parmak izi gibi en ufak bir detayı bile gösteriyor. Bu yüzden özellikle parmak izini göstermesi kullanıcılar için problem oluşturması gündemde.

Apple’ın sitesinde yeni eklenen bir not bunu kanıtlar nitelikteydi. Zira sitede “Simsiyah iPhone 7’nin parlaklığı, dokuz aşamalı çok hassas bir anodizasyon ve cilalama yöntemiyle elde edilmiştir. Bu parlak yüzey, anodizasyon işleminden geçen diğer Apple ürünleriyle eşit sertliktedir. Ancak  zamanla yüzeyin üzerinde küçük çizikler oluşabilir. Bu yüzden, iPhone’unuzu korumak için sunduğumuz kılıflardan birini kullanmanızı öneririz.” şeklinde bir açıklama geldi.

iPhone 7 Plus Jet Black Simsiyah Çizik Scratch

Buna göre bazı kullanıcılar kılıf kullanmaktansa ön cama yapıştırılan jelatin benzeri koruma yapıştırmayı tercih etti. Daha şık bir görünüm elde edildiği muhakkak fakat simsiyah renk modelinde de bunu dejavantajı var. Zira bu renkteki telefona jelatin uygulandığında bu defa telefonun arkasındaki yazıların jelatine geçmesi muhtemel oluyor. Gerçi bu jelatini sökmezseniz belki farkedilmeyebilir ama bunu dikkate almakta fayda var. Yani o kadar para verip harika görünümlü bir telefonunuz oluyor ama telefonunuzu kılıf olmadan kullanamıyorsunuz. Bu arada aynı modelin diğer renklerinde problem olmadığı belirtiliyor.

Anodizasyon Nedir?

Bir metal yüzeyi üzerindeki ileri aşamada oksidasyonu yavaşlatabilecek veya önleyebilecek bir koruyucu oksit filmi veya katmanının bir metal yüzeyi üzerinde oluşturulması için gerçekleştirilen kontrol altında yapılan  bir oksidasyon işlemidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ