Sonunda Bombayı Patlattı! Nintendo Switch Geliyor.

  • 22 Ekim 2016
  • 1.130 kez görüntülendi.

Nintendo yeni nesil oyun konsolu, Switch’i duyurdu. Oyun konsolu ile ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulacaksınız.

Nintendo NX adıyla çalışmalarını yaptığı yeni oyun konsolunu Nintendo Switch adıyla piyasaya süreceğini ve konsolla ilgili bilgileri paylaştı. Switch in en önemli özelliği anında tam boyutlu bir konsoldan taşınabilir bir oyun canavarına dönüştürülebilir olması. Switch , hibrit bir oyun konsolu özelliği taşıyor. Switch‘i  isterseniz televizyon ekranına bağlayıp oyun oynayabileğiniz, isterseniz de tablete benzer bir ekranıyla el konsolu olarak kullanılabileceğiniz şekilde tasarlanmış. Bunu konsolun aynı zamanda bütün donanımı üzerinde barındırması ile sağlıyor. Yani konsolun kumanda kolu 2 adet oluyor. Cihazı bir anlamda kumanda kolları ikiye ayrılıyor 2 adet kumanda kolu gibi kullanabiliyorsunuz. Lego parçaları gibi sökebiliyorsunuz.

Nintendo Switch Oyun Konsolu

Ürünün ne kadar kullanışlı bir oyun konsolu olup olmadığını anlamamız için 2017 yılının mart ayını beklememiz gerekiyor. Ancak ön gösterimlere bakacak olursak yeni konsolun epey yenilikçi özellikler barındırdığını söyleyebiliriz. Nintendo‘nun diğer konsolları Wii  veya 3DS’in devamı niteliğinde bir cihaz değil tamamen özgün bir tasarım olmuş. Tam uzay çağının konsolu konumunda.

Nintendo Switch Oyun Konsolu Resmi (Official) Tanıtım Videosu

Nintendo Switch ilk gösterim videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Donanım açısından baktığımızda tabletin kalbini Nvidia nın özel olarak ürettiği yeni nesil Nvidia Tegra işlemcisi oluşturuyor. Yüksek enerji verimliliği ile de dikkat çeken bu işlemci, Nvidia nın yüksek performanslı oyuncu ekran kartlarında kullandığı ekran kartı mimarisi ile aynı mimaride ekran kartı içeriyor. Aynı zamanda Nvidia, yeni yazılım geliştirme kitleriyle de yazılımcıya platform için özel destekte bulunuyor.

Nintendo Switch Oyun Konsolu Kumanda Kolları

Nvidia nin özel desteğiyle hazırlanan bu konsol, aynı zamanda firmanin bir önceki denemesi olan Shield tabletten aldığı derslerle oyun tecrübesini yeni bir boyuta taşıyacak gibi görünüyor.

Switch konsol oyunlari oyun karti seklinde üretilecek ve satılacak. ActivisionEA, Ubisoft ve Capcom gibi büyük firmaların da aralarında bulunduğu 48 yazılım firması şimdiden Nintendo Switch için oyun geliştirmeye başlamış durumda olduğunu açıkladı. Mart 2017′ yi bekliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ