Sony SD Kartı En Hızlı Hafıza Kartı

  • 23 Şubat 2017
  • 1.278 kez görüntülendi.

Sony SD Kartı SF-G serisi hafıza kartları en hızlı hafıza kartı olma ünvanına sahip olacak. 2017 ilkbaharında satışa sunulacak.

Sony SD Kartı Dünyanın En Hızlı Hafıza Kartı

Sony 128 GB kapasiteye kadar olacak olan hafıza kartlarını 2017 yılının bahar aylarında satışa sunmaya hazırlanıyor.  

Bir SD karttan ne beklersiniz? Günümüzde 4K çözünürlüklü video çeken cihazlar çıkmaya başladığından bu yana hız önemli bir seçenek haline geldi. Piyasada birçok SD kart markası var çeşitli hızlarda ve fiyatlarda. Fiyatı ucuz ise özellikle okuma ve yazma hızlarını kontrol edin. Bana hız çok lazım değil kapasite lazım derseniz fiyatı uygun olanları tercih edebilirsiniz. Hız bizim için önemli diyorsanız o sebeple Sony firmasının SD kart alanında yeni ürününü seveceksiniz.

Firmaya göre yeni SF-G serisi UHS-II standarda sahip hafıza kartları saniyede 300 MB/s okuma hızı ve 299 MB/s yazma hızları ile dünyadaki en hızlı SD kart ünvanına sahip olacaklar.

Aslında 300 MB/s yazma hızı yeni bir olay değil Lexar Professional 200x modeli 2015 yılının sonlarına doğru piyasaya çıktı. Ancak sadece 260 MB/s bir yazma hızına erişebildi. Veri aktarım hızı teorik olarak max. 312 MB/s hıza çıkartan UHS-II veri yolu sayesinde Sony bu eksiği gidererek en hızlı olma yolunda bir adım attı. 

Sony firması yapmış olduğu açıklamada ” Hafıza kartlarının yazma hızı, dijital görüntüleme cihazlarının maksimum oranda performans elde edilmesine katkıda bulunuyor. UHS-II standardını destekleyen kameralarla çekilecek olan yüksek çözünürlüklü görüntülerin daha uzun süre çekilebilmesine olanak tanıyor” dedi . “Kullanıcılar kritik anları kaçırmamak için daha kısa bir arabellek temizleme süresi ile bu SD kartlar katkıda bulunuyorlar.”

Sony SF-G SD Kart Ne Zaman Çıkıyor?

Hafıza kartınızdan beklentiniz yüksek kapasite ve yüksek hız ise 2017 yılının ilkbahar aylarını beklemek zorundasınız. Sony SD Kartı SF-G serisi 32GB, 64GB ve 128GB kapasitelerle satışa sunulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ