Super Mario Run Oyunu Çıkıyor

  • 17 Kasım 2016
  • 1.100 kez görüntülendi.

Nintendo; zamanın en popüler oyunu olan Mario oyunun yeni mobil oyunu olan Super Mario Run oyununu 15 Aralıkta iOS için çıkartacağını açıkladı.

Super Mario Run Çıkıyor

Nintendo 15 aralıkta 151 ülkede iPhone ve iPad dahil olmak üzere iOS cihazlar için Super Mario Run oyununu çıkartacağını açıkladı.

Nintendo‘nun unutulmayan klasiği olan oyunda yine hoplayıp zıplayıp bol bol para toplayacağız, engellerden platformlardan geçmek için zıplamamız gerekecek, kaplumbağalara ve tehlikeli bitkilere dikkat edeceğiz. Ancak adı üstünde Super Mario Run‘da koşma işlemini kendi yapacak. Sürekli koşar vaziyette kahramanı biz idare edeceğiz. Sadece zıplama işlemini yaparak oyunda bol bol para toplamaya çalışacağız.

Super Mario Run Nasıl Oynanır

Mario yaratıcısı Shigeru Miyamoto başkanlığında geliştitilen Super Mario Run oyunu ilk etapta iOS 8.0 üstü cihazlar için gelecek ancak Nintendo firmasının açıklamasına göre ilerleyen zamanlarda Android platformunda da sunulacağı belirtiliyor ancak süre verilmedi.

Mario Nintendo firmasının maskotu konumunda olan Mario karakteri belkide dünyanın en ünlü video karakteridir. Mario oyunu dünyada 210 milyondan fazla satarak en çok satan video oyunu konumundadır.

Oyun normalde ücretsiz olacak ama kısıtlı içeriğe sahip olmak için 9.99$ ücreti bir defalığına ödediğinizde tüm içeriğe sahip olmuş olacaksınız. Böylece oyun içeriğinde ekstra bir satınalma olmayacak.

Super Mario Run Oyunu Resmi (Official) Video

Super Mario Run oyununun Nintendo firması tarafından yayınlanan videosunu izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ