Super Mario Run Sadece Çevrimiçi Çalışacak

  • 12 Aralık 2016
  • 896 kez görüntülendi.

Nintendo’nun klasiği olan Mario‘nun yeni mobil oyunu Super Mario Run oyununu oynamanız için internet bağlantınızın olması gerekecek.

Super Mario Run Oynamak İçin İnternet Şart

Nintendo popüler oyunu Super Mario Run oyununu piyasaya sürmesine sayılı günler kaldı. 151 ülkede piyasaya çıkması beklenen ve ilk önce iOS cihazlar iPad ve iPhone için çıkması beklenen oyun için günler sayılıyor. Ancak firma oyun çıkmadan korsanlık endişelerinden dolayı tedbirler almayı düşünüyor.

Nintendo‘nun yöneticisi olan Shigeru Miyamoto tarafından yapılan açıklamada Super Mario Run oyununun korsan endişelerinden dolayı çevrimdışı modu olmayacağı doğrulandı. Miyamoto yaptığı açıklamada “Oyunu satın alan tüketiciler için biz de onlara oyunu güvenli bir şekilde sunabildiğimizden ve bu oyunun istikrarlı ve güvenli  bir ortamda oynayabildiklerinden emin olmak istiyoruz.” dedi.

İnternet bağlantısı sadece bölümleri kayıt etmeye yaramıyor. Aynı zamanda kaydedilen bilgiyi cihazlar arasında senkronize ederek başka cihazlarda da oynanabilmesini sağlıyor. Aslında Nintendo oyunu çevrimdışı olarak oynanabilecek şekilde piyasaya sürmeyi planlıyordu. Ancak teknik engeller yüzünden oyunun modlarının güvenli bir şekilde oynanabilmesini sağlayabilmek amacıyla çevrimiçi  hale getirilmesi sağlandı. Bunun bir avantajı da oyunun oynanırken bir yandan da geliştirilmesi için bir avantaj sağlaması.

Super Mario Run Oyunu piyasaya 15 Aralık‘ta iPad ve iPhone için çıkıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ