Tek Şarjla 650 km Mesafe Gidebilen Fisker EMotion Geliyor.

  • 01 Kasım 2016
  • 1.255 kez görüntülendi.

Daha önceleri de elektrikli araç denemeleri yapan Henrik Fisker en son aracının fotoğraflarını yayınladı. Fisker EMotion olarak adlandırdığı yeni model elektrikli araç iddialı görünüyor.

Henrik Fisker EMotion Elektrikli Araç

Henrik Fisker çok iddialı ve kimsenin sahip olmadığı bir teknolojiyle geleceklerini açıklamasının ardından yeni aracı Fisker EMotion elektrikli otomobilin fotoğraflarını yayınladı. Fisker mevcut teknolojisiyle Tesla‘nın tek rakibi olduğu ve onu geçeceği parolasıyla yeni üreteceği aracını tanıttı.

Fisker Karma Full

Henrik Fisker ismini açıklamadığı bir teknoloji ortağı ile beraber üretecekleri aracın menzilinin 400 mil yani yaklaşık olarak 643 km olacağını iddia etti. Bu da Tesla’nın aracından 100 mil kadar fazla olacak anlamına geliyor. EMotion aracında kullanılacak olan pil teknolojisinin daha önce hiç duyulmamış yeni bir teknoloji olan ve ilk defa bu modelde denenecek olan Grafen Pil kullanılacağı belirtildi. Grafen  karbon atomunun altıgen bal peteğine benzer  örgülü şeklinin bir tanesidir. Normalde metaller elektrik iletirken ısı ve elektron saçılmasıyla elektrikte kayıplara sebep olmaktadır. Grafen’de bu durum yoktur, elektrikte kayıp yaşanmamaktadır. Grafen geleceğin elektronik aygıtları için önemli bir karbon bileşiğidir. Eğer bu teori gerçek olursa elektrikli otomobiller için çığır açan bir yenilik olur. İçten yanmalı motorlu araçların  avantajı kalmaz, pabucu dama atılır.

Fisker EMotion Satış Fiyatı

Henrik Fisker daha önce benzer bir şekilde farklı bir model aracının tanıtımını yapıp piyasaya sürdü. İlk üretim lüks bir modeldi aynen Tesla’nın taktiğini uygulayıp daha sonra halka hitap edecek daha uygun fiyatlı bir model çıkartacaktı. İlk ürettiği Fisker Karma satış rakamları olarak hüsranla sonuçlanıp isteneni veremeyince şirket iflas etti ve satıldı.

Fisker EMotion Dizaynı

Henrik şimdi tekrar 2016 yılında tekrar farklı isimde Fisker Inc. adıyla şirket kurup 2017 yılının ortalarına doğru Emotion modelinin çalışır halde olan prototipini tanıtacak. Fisker’in daha önceki yaklaşımları ve girişimlerinin sonuçları açıkçası bizlerin kafasında soru işareti getirmiyor değil. Çünkü iddiası basit bir iddia değil 643 km menzil lüks bir araç ve 260 km son hız ve 40.000$ fiyata sahip olacak. Temennimiz bu girişimin hayallerde kalmayıp gerçeğe dönüşmesi halinde  dünyadaki otomotiv teknolojisi açısından çığır açacak bir teknoloji.

Fisker EMotion Fiyatı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Selim c. dedi ki:

    Tek şarjla 650 km mesafe müthiş bir rakam .

BİR YORUM YAZ