Tesla’dan Evlere Güneş Paneli

  • 30 Ekim 2016
  • 1.480 kez görüntülendi.

Son zamanlarda adını sıkça duymaya alıştığımız Tesla, evler için güneş paneli ve pil çözümlerini tanıttı.

Tesla Güneş Paneli
Yaptığı araçlarla ve sürücüsüz araç teknolojisi ile adını sıkça duyduğumuz Tesla, evler için geliştirdiği yeni güneş paneli ve pil paketini tanıttı. Tanıtım öncesinde basın mensuplarından habersiz bir şekilde Umutsuz Ev Kadınları dizisindeki evin çatısına güneş panelleri yerleştirilmiş. Yeni güneş paneli duyuruluncaya kadar hiçbir basın mensubu orada güneş paneli olduğunun farkına bile varmamış. Bu durum, evin çatısının doğal görünümünü bozmayacak şekilde tasarlanan panellerin başarısını da kanıtlamış oluyor. Birçok çeşidi bulunan paneller, yerden bakılınca adeta bir kiremit gibi görünüyor.

Tesla Güneş Paneli

Tesla Güneş Paneli

Tesla Güneş Paneli

Firmanın kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk, panellerin fiyatının normal bir çatı ile birlikte elektrik üretiminin maliyetinden daha az olacağını belirtti.

Güneş Panelinden Üretilecek Enerjiyi Depolayacak Powerwall

Üretilen enerjinin depolanabilmesi ve özellikle geceleri kullanıma sunulabilmesi için bir pil çözümü de üretilmiş.

1-tesla-gunes-paneli

Yenilenen Powerwall‘da 2 adet 14 kWh kapasiteli pil bulunuyor. Bu sefer kendi içinde bir güç dönüştürücü ile gelen Powerwall maliyeti azaltmış oluyor. Elon Mask panellerin kurulumuna 2017 yılında başlayacaklarını ve panellerin ömrünün nedeyse sonsuz olduğunu da sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ