Tesla Model X Sürücüye İhtiyaç Duymuyor

  • 21 Ekim 2016
  • 924 kez görüntülendi.

Tesla Model X, ara caddelerde ve otoyollarda sürücü yardımı olmadan bir gezinti yaptı ve ardından yine yardımsız bir şekilde kendisi park etti.

Tesla Model X
Tesla, sürücüsüz araç teknolojisinde (self-driving) vermiş olduğu söz için neler yapabildiğini herkese gösterdi.

Video da garajdan kendisi çıkan Model X, sürücüsünü aldıktan sonra yola devam ediyor. Sürücünün hiçbir müdahalesi olmadan gerçekleşen yolculukta, ara sokaklardan geçtikten sonra otoyola geçiş yapılıyor ve son olarak Tesla tesisinde sürüş son buluyor. Yolculuk esnasında kırmızı ışıklara riayet eden Model X, önüne herhangi bir yaya çıktığında yine kendiliğinden duruyor. Son olarak park yerini kendisi seçtikten sonra hiçbir müdahale olmadan kusursuz bir şekilde park ediyor.

Tesla Model X
Yasalardan dolayı sürücü koltuğunda bir kişinin bulunması gerektiğini ve bu sebeple araca bir kişinin bindiğini fakat araca herhangi bir müdahalesinin bulunmadığını sadece oturduğunu belirten Elon Musk, park işlemi esnasında boş olan park yerinde “park edilemez” işareti olduğu için ilk park yerine park etmeyip bir sonrakine park ettiğini de sözlerine ekledi. Ayrıca Musk, aracınızı telefonunuz vasıtasıyla çağırdığınız anda siz nerede olursanız olun, ülkenin diğer ucunda bile olsanız onun sizi bulacağını da belirtiyor.

Tesla Model X

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ