Tesla; Volvo’dan Sonra Apple’ın Mühendisini de Transfer Etti.

  • 11 Ocak 2017
  • 855 kez görüntülendi.

Apple‘da çalışan bir mühendis; bundan sonra görevine Tesla‘da devam edeceği açıklamasını yaparak Apple‘daki görevinden ayrıldığını belirtti.

Tesla Apple Muhendisi Chris Lattnerni Transfer Etti

Apple ile Tesla arasındaki rekabet artıyor. Şirketler artık eleman peşindeler. Chris Lattner, Apple firması tarafından geliştirilen yeni oluşturulan programlama dili olan Swift‘in mimarlarından biri, geçtiğimiz salı günü e-mail listesine gönderdiği bir duyuruda Apple’dan ayrılacağını belirtti.

Daha önce de 2016 yılının bitimine yakın 1998 yılından bu yana Volvo firmasının iç tasarım grubunda çalışan ve Volvo S90 ile V90 modelleri olmak üzere çeşitli tasarımlarda imzaları olan Anders Bell ile sözleşme imzalayan Tesla‘da yeni beyinleri transfer etmeye devam ediyor. Şimdi de Tesla için en büyük kozu olan günümüzün en gelişmiş sürüş sistemi olan Autopilot sistemi için yeni birini ekibine kattı.

Tesla tarafından yazılan bir blog yazısında Chris Lattner‘in Tesla‘ya Autopilot yazılım grubu için  Başkan yardımcısı olarak katılacağını belirtti. Daha önce bu görevi yerine getiren SpaceX yazılım başkan yardımıcısı olan Jinnah Hosein‘in yerine geçecek ve yerini alacak ve Jinnah Hosein‘de SpaceX‘teki  başkan yardımcılığı görevine geri dönecek.

Yeni firmasına geçecek olan Chris Lattner Apple‘daki birikimleriyle beraber Tesla için oldukça faydalı bir mühendis olacak. Firmalar birbirinden yetişmiş personel kapma yarışı sürekli oluyor.

Apple bu konuda açıklama yapmadı. Ancak Tesla gibi bir firmanın Apple’ın en büyük rakiplerinden biri olduğu görülüyor. Apple‘ın bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğini zaman gösterecek.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ