Tüm İçerikleri Tek Bir Noktaya Toplayan Apple TV Tanıtıldı

  • 28 Ekim 2016
  • 1.009 kez görüntülendi.

Apple dün akşam gerçekleştirdiği Hello Again etkinliğinde, kişiselleştirilmiş TV programı önerileri sunacak olan Apple TV uygulamasını tanıttı.

Apple TV
Apple TV uygulamasının sunacağı kişiselleştirilmiş TV programı önerileri, kullanıcıların içerik abonelikleri ve izleme alışkanlıklarını baz alarak çalışıyor. Kullanıcılar, yeni keşfetme seçenekleri sunan TV uygulaması ile kişisel beğenilerine uygun içeriği kolayca bulabilme imkanına kavuşuyor. Tek bir arayüzde tüm içerikler görüntülenirken içeriğe doğrudan bağlantı imkanı da sağlanmış olacak. Bu sayede Apple, kullanıcının izleme alışkanlıklarının merkezinde olmaya çalışacak.
Apple TV uygulamasının en önemli özelliklerinden bir tanesi, farklı içerik sağlayıcılarının sunduğu içeriklerde arama yapma imkanı sunan evrensel arama özelliği. Apple, bu yılın başlarında farklı video servis uygulamaları arasında kolayca bağlantı kurmayı sağlamıştı. Şimdi ise meydana getirdiği bu platform üzerine TV uygulamasını yerleştiriyor.

Apple TV

Siri ile Mükemmel Uyum

Siri, Apple TV uygulaması ile mükemmel bir uyum sergiliyor. Özellikle canlı yayın akışında etkin bir kullanım kazandıran Siri, kullanıcının izlemek istediği programı anında karşısına getiriyor. Örneğin; tüm canlı yayın akışını takip edebilen Siri’ye, “Beşiktaş maçını izlemek istiyorum” ya da “şu anda hangi karşılaşmalar var” demeniz yeterli oluyor. Siri sizi direkt canlı yayına bağlayabiliyor ya da canlı olarak skorları sunabiliyor. Siri’ye kanal ismi değil sadece içerik ismini söylememiz yeterli olacak. Siri bizim için o programı zaten tüm kanallar içinde arayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ