Unifying Nedir? Logitech unifying mouse ve klavye dongle ile nasıl eşleştirilir?

  • 16 Şubat 2017
  • 7.194 kez görüntülendi.

Bu yazımızda Unifying nedir? Logitech Unifying özellikli aygıtlar nasıl eşleştirilir sorularının cevabını arıyoruz. Bu işlemlerin nasıl yapıldığını aşağıdaki video incelememizde bulabilirsiniz.

Unifying Nedir?

Unifying birden fazla aygıtı tek bir alıcı (receiver dongle adaptör) ile eşleştirip kullanabilmeyi sağlayan standarttır. Bu özelliği kullanabilmeniz için hem cihazların hem de dongle’ların (receiver/alıcı, adaptör) unifying standardını desteklemesi gerekir. Unifying özelliği taşımayan alıcılar birden fazla cihaz ile eşleştirilemezler. Logitech Unifying alıcılara 6 taneye kadar unifying aygıt eşleştirip kullanabilirsiniz.

Unifying mouse fare eşleştirme işlemi nasıl yapılır?

Aşağıdaki unifying alıcı eşleştirme videomuzu izleyerek işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Unifying bize ne sağlar?

Birden fazla destekleyen cihazı tek alıcı üzerinde toplayarak fazla dağınıklık, karmaşa yaratmadan tek USB port üzerinden bağlamayı sağlar. Eğer bilgisayarınızda fazla USB portunuz yok ise Unifying destekli aygıtlar sizin için olmazsa olmaz cihazlardır.

Bir aygıtın veya alıcının (dongle) unifying destekleyip desteklemediğini nasıl anlarız?
Unifying desteği olan aygıtlar ve alıcılar üzerinde TURUNCU kare içinde yıldız sembolü bulunur. Bu sembol cihazın unifying desteklediğini gösterir.

Aldığınız cihazları unfying destekli olmasına dikkat ederseniz ilerde parçalardan birinin arızalanması durumunda diğer çalışan bileşenleri birbirleriyle eşleştirip sorunsuz kullanabilirsiniz.

Unifying İnceleme Videosu

Logitech Unifying Mouse ve Klavye Alıcı ile nasıl eşleştirilir?

Eğer elinizde birden fazla unifying destekli aygıt var ise bunları yine unifying destekli tek bir alıcı ile eşleştirip tek USB port uzerinden sorunsuz kullanabilirsiniz.

Unifying destekli fareniz, klavyenizin alıcısı (dongle adaptör) bozulduğunda bu aygıtları yeni bir unifying dongle satın alarak eşleştirip rahatça kullanabilirsiniz.

Unifying mouse ve adaptör nasıl eşleştirilir inceleme videomuzu izleyerek bu işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Videomuzda kurulacak program ve yapılcak işlemler adım adım anlatılmıştır.

Unifying eşleştirme (pairing) için hangi uygulamayı kullanmalıyız?

Unifying eşleştirme (tanıtma) işlemini yapmak için “Logitech Unifying Software” uygulamasını indirip kurmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ