Ünlü Otomobil Üreticileri İstanbul Autoshow 2017’ye Katılmayacak

  • 28 Ocak 2017
  • 1.251 kez görüntülendi.

Ünlü otomobil üreticileri otomobil sektöründeki düşüşü gerekçe göstererek İstanbul Autoshow 2017‘ye katılmayacağını belirtti. Son açıklamaya göre Porcshe, Bugatti, Audi ve Volvo 2017 İstanbul Autoshow‘a katılmayacak.

Ünlü Otomobil Üreticileri İstanbul Autoshow'a Katılmayacağını Açıkladı

Bu yıl 8.’si düzenlenecek olan İstanbul Autoshow beklendiği gibi geçmeyeceği söyleniyor. Zira sektördeki düşüşü bahane ederek firmaların bir kısmının fuara katılmayacağını açıklaması endişeleri arttırıyor. İstanbul Autoshow fuarı ülkemizin dünyayaya tanıtımı ve otomotiv sektörünün gelişimi için çok önemli bir organizasyon konumunda yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Porcshe, Bugatti, Audi, Volvo, Volkswagen, Skoda, Seat, Bentley, Lamborghini, Citroen, DS, Subaru, Infiniti, Kia, Suzuki, Mazda gibi firmalar sektördeki daralmayı gerekçe göstererek fuara katılmama kararı aldıklarını belirtmişlerdi. En son olarak ta Jaguar, Land Rover, Mini ve Ford firmaları da fuara katılmayacağını belirtti. Bu şirketler mali sıkıntıdan ve bütçedeki daralmadan dolayı fuara katılmayacağını belirtti. Fuara katılma maliyeti olarak yapılan hesaplamalara göre İstanbul Autoshow 2017‘ye katılma maliyeti 2.5 milyon TL yi buluyor.

Fuara Wolkswagen Group firmasıyla beraber birçok ünlü markanın katılmayacak olması fuarın sönük geçeceğinin habercisi gibi görünüyor.

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü yapmış olduğu açıklamada İstanbul Autoshow 2017‘nin bu yılda 21 Nisan 2017 tarihinde düzenleneceğini açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ