Vespa Elektrikli Scooter Üretimine Başlıyor; Vespa Elettrica

  • 11 Kasım 2016
  • 1.003 kez görüntülendi.

Scooter’ın mucidi Vespa efsane modelinin tamamen elektrikle çalışan modeli olan Vespa Elettrica‘nın  üretimine başlıyor.

Vespa scooter tarzının kült isimlerinden bir firmadır. Ürettiği scooterlar çok tutulmuş ve oldukça yüksek satış rakamları elde etmiştir. Model olarak ilk üretimden bu yana pek değişmemiş olup halen popülaritesini kaybetmemiştir. Firma bu popülariteyi görmezden gelmeyip teknolojiye ayak uydurarak müşteri portföyünü geliştirmeyi düşündü.

Vespa Elektrikli Scooter Elettrica Geliyor

Vespa‘nın üretim yapan ana firması Piaggo, Milan Motorcycle Show öncesi yaptığı açıklama ile  Vespa Elettrica‘yı üreteceklerini duyurdu; “geleceğin hareketliliğini tekrar tasarlama” planının bir parçası olarak artık  elektrikli araçlara yönelimin göz ardı edilemeyeceğini bundan böyle elektrikli modellere yatırım yapacakları kararını açıkladılar.

Artık otomobillerde hatta bisikletlerde bile elektrik destekli (hibrit) veya tamamen elektrikli  kullanımın yaygınlaştığı günümüzde motor veya scooterlarda elektrikle çalışan model görmek bizi hiç şaşırtmayacak.

Vespa ilk olarak tasarıma bakıldığında Primavera modelinin elektrikle çalışan versiyonunu üretmeyi düşünüyor. Bu modelin yapılan duyuru ile beraber konsept görüntüleri de yayınlandı.

Elektrikli model olan Vespa Elettrica scooter teknik özellikler ile ilgili bilgi verilmedi. Elektrikli modeli normal olarak diğer modellerden daha yüksek fiyata satılacağını düşünüyoruz. Piyasada kullanılan elektrikli bisikletlerde olduğu gibi bataryanın çıkartılabilir olacağını tahmin ediyoruz. Çünkü şarj etmek için söküp eve götürüp şarj ederek tekrar pratik bir şekilde yerine takılabilecek gibi yapılacabilir. Böylece
 kullanma şansı da olabilir.

Elektrikli Vespa Scooter Vespa Elettrica‘nın üretimi ve satışları 2017 yılı içerisinde görebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ