WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Güncellemesini Sundu

  • 10 Şubat 2017
  • 914 kez görüntülendi.

WhatsApp mesajlaşma uygulaması güvenliği arttırmak için iki adımlı doğrulama güncellemesini sundu.

WhatsApp İki Aşamalı Doğrulama Güvenlik Güncellemesini Yayınladı

WhatsApp Beta kullanıcılarının kullanımına açtığı iki adımlı doğrulama sistemini şimdi tüm kullanıcılarına sundu. Bundan böyle WhatsApp hesabınız başka ellere geçme ihtimalini ortadan kaldırmış olacaksınız. iOS, Android ve Windows kullanıcılarına aynı anda gelen iki adımlı güvenlik duvarı; kullanıcıları kötü amaçlı kişilere hesaplarını kaptırmayı engelliyor.

İki aşamalı güvenliği etkin hale getirmek için ayarlara girerek iki aşamalı güvenlik ayarlarını aktif hale getirin. Bunu seçtikten sonra sistem size altı haneli şifre soracak, teyit için tekrar soracak. Ondan sonra mail adresinizi isteyecek. Bütün bunları yaptıktan sonra hesabınızı güvenli hale getirmiş oluyorsunuz.

Uygulamanın kullandığı iki aşamalı güvenlik; otomatik üretilen şifreyi SMS ile gönderme gibi diğer uygulamaların kullandığı güvenlik yöntemine benzemiyor. WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar kurmak istediğinizde altı haneli belirlemiş olduğunuz şifre istenecek. Bu şifreyi girdiğinizde uygulamayı aktiflemiş oluyorsunuz. Şayet şifrenizi unutursanız iki aşamalı güvenliği kapatmak için mail adresinizi kullanabiliyorsunuz.

Söylentilere göre uygulama sizin belirlediğiniz şifreyi belirli periyotlarda size sorarak şifreyi unutmanızı engelliyor, aynı zamanda başkalarının kullanımını da mani oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ