WhatsApp ile Artık Videolar İndirilmeden İzlenebilecek

  • 23 Kasım 2016
  • 948 kez görüntülendi.

WhatsApp sonunda videoların indirilmeden izlenebilmesine olanak tanıyan güncelleme yayınladı. Bununla ilgili yazımıza göz atın

WhatsApp Videoları İçin Güncelleme

Nihayet WhatsApp kullanıcıları arkadaşlarından veya diğer kullanıcılardan gelen videoları cihazlarına indirmeden seyretme imkanına kavuştu. Güncellemeden önce kullanıcılar kendilerine gönderilen videoları izlemeden önce mutlaka indirilmesini bekleyip ondan sonra seyredebiliyordu. Uzun Videolar için bu tam bir eziyet oluyordu

Bu güncelleme sadece Android işletim sistemine sahip cihazlar için geldi. Diğer platformlar için de güncellemeler yakın zamanda gelecek.

WhatsApp videolarının indirilmeden seyredilememesi, bu uygulama için büyük bir eksiklikti. Gelen videoların içeriğini görüp anlayabilmek için indirilmesini beklemek zorundaydık. Bu işlem ise biz kullanıcıları bezdiren bir özellikti. Çünkü o kadar bekleyip saçma bir video çıktığı zaman boşuna zaman kaybı yaşanıyordu. Teknoloji ile çok arası olmayan kullanıcıların çoğu da video çalışmıyor diye sonuna kadar beklemeyip kapatıyorlardı. Oysa direk seyretmek en azından videonun başlangıcı ile devamı hakkında az çok fikir verir seyredip seyretmemeye karar verirdik.

Sonunda bu güncelleme çok olumlu bir güncelleme oldu kullanıcılar için. WhatsApp şu sıralar bir güncelleme furyasına kaptırdı gidiyor. Önemli güncellemeler yapıyor mesela görüntülü görüşme gibi. Bunun en büyük sebebi de kullanıcıları başka firmalara kaptırmamak için bir taktik olarak yorumlayabiliriz. Çünkü mobil kullanıcılar çok kısa bir süre içinde kullanım alışkanlıklarını değiştirebiliyorlar. Bunun için sürekli bir yenilik peşinde olmak gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ