Wireless CarPlay İle Gelen İlk Otomobil, BMW 5 Serisi 2017’de Yollarda Olacak

  • 14 Ekim 2016
  • 1.019 kez görüntülendi.

Önde gelen otomotiv firmalarından BMW’nin yaptığı açıklamada; Wireless CarPlay ile gelen ilk otomobil BMW 5 Serisinin Şubat 2017’de yollarda olacağı belirtildi.

3-bmw5-wireless-carplay
iPhone kullanıcıları bu wireless bağlantısı sayesinde BMW iDrive sisteme ve CarPlay arayüzüne erişim sağlayabilecek. BMW, Apple CarPlay’e kablosuz olarak ulaşım sağlayan ilk aracı ürettiğini söyleyerek özellikle iPhone kullanıcılarından ilgi görmeyi amaçlıyor.

1-bmw5-wireless-carplay
Wireless CarPlay ilk olarak iOS 9 ile gün yüzüne çıkmış fakat hiçbir otomobil modeline uyumlu olmadığı için kullanımı pek yaygınlaşamamıştı. Bu yıl başında Volkswagen firması yaptığı açıklamada wireless CarPlay entegrasyonunu planladıklarını duyurmuştu. Fakat BMW bu konuda daha erken davrandı. Şimdi Volkswagen firmasının nasıl bir yol haritası izleyeceği merakla bekleniyor.

4-bmw5-wireless-carplay
Wireless CarPlay sayesinde herhangi bir kablo kullanmadan iPhone’ların sisteme bağlantısı sağlanabilmekle birlikte SIM kart takıldığı takdirde LTE hızında kesintisiz internet sunulmakta ve WiFi hotspot ile aynı anda 8 farklı cihazın wireless üzerinden internete bağlanmasına da imkan tanınmaktadır. Ayrıca SIM kart entegresi sayesinde, kazalara karşı dayanıklı olan sistem ile en zorlu durumlarda bile dış dünyayla doğrudan bağlantı kurabilmenize olanak sağlanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ