Yeni Çıkacak iPad’lerde Tuş Bulunmayacak

  • 01 Aralık 2016
  • 1.074 kez görüntülendi.

Apple ile ilgili yeni bir güzel iddia gündeme geldi. İddiaya göre yeni çıkacak iPad’lerde Home tuşu kaldırılıyor.

iPad Pro Home Tuşu Kaldırılıyor

Apple ile ilgili ilginç iddialarla gündeme gelen ve bu iddiaların gerçekleşmesiyle ünlü bir Japon internet sitesi Macotakara’nın iddiasına göre yeni çıkan iPad Pro cihazlarda  Home tuşu bulunmayacağı iddia ediliyor. Mekanik tuşu tamamen kaldırılacak olan iPad Pro’da  ekranın açılması için nasıl bir yöntem kullanılacağı ise bilinmiyor.

Söz konusu iPad Pro modelleri eskisine nazaran biraz daha kalın olacağı tahmin ediliyor. Biliyorsunuz iPad ve iPhone modellerinde Home tuşu çok kullanılmasından kaynaklı veya dizaynında bir eksiklikten mi kaynaklanıyor bilinmez ama zamanla göçüyor ve arıza yapıyordu. Bu tuşun kaldırılması bizce de isabetli bir karar olacak.

Apple ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmıyor. Ama yeni çıkacak iPad Pro lar eskiye nazaran 0.3 mm kalın ve çerçevesiz olacağı tahmin ediliyor. Bu tuş olayını nasıl çözeceği konusu da herkes tarafından merak ediliyor. Bize göre Apple en çıkarttığı MacBook Pro modellerinde kullanmaya başladığı Oled tuş geleneğini iPad Pro cihazlarında da kullanacağını tahmin ediyoruz. Hatta bu tuşu dokunmatik özelliği ile aktif hale getirip Home tuşu yerine kullanabilir. Merakla bekliyoruz bakalım ne olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. MBerk dedi ki:

    Ipad Pro egitim icin gercekten cok kullanisli, yeni modeli eskiye nazaran beklenebilir, sanirim mart ayinda cikaracaklar

BİR YORUM YAZ