Yeni MacBook Pro Açıklandı

  • 27 Ekim 2016
  • 1.029 kez görüntülendi.

Apple az önce başlayan etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modelini açıkladı. İşte açıklanan yeni 2016 MacBook Pro’nun detayları.

Macbook
Apple’ın merakla beklenen ve bu akşam 20:00 itibariyle başlayan yeni Mac etkinliğinde Apple, yeni TV uygulamasını ve ardından da ilgiyi üzerinde toplamış olan yeni 2016 MacBook Pro modelini açıkladı.
Tasarımıda yenilenen yeni MacBook Pro, tamamen metalden yapılmış. Şimdiye kadarki en ince ve en hafif MacBook olan model kulaklık girişiyle geliyor. 13-inç ve 15-inç ekran boyutlarına, gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip. Yeni MacBook Pro’nun kalınlığı ise sırasıyla 14.9mm (13-inç) ve 15.5 mm (15-inç) değerlerine sahip.

Macbook

Touch ID ilk defa bir Mac’te kullanılacak. Kullanıcılar Touch ID ile MacBook’a giriş yapabilecekler.
Yeni MacBook, klavyenin hemen üzerinde TouchBar adı verilen ve birçok kısayolun bulunduğu dokunmatik bir şerit ile dikkat çekiyor. Şimdiye kadarki en güçlü MacBook olarak açıklanan 2016 MacBook Pro, gücünü 2133MHz dört çekirdek Intel Core i7 işlemciden alıyor. Ayrıca polaris mimarili Radeon Pro 14nm GPU ve 4GB RAM ile desteklenmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ