Yeni MacBook Pro’larda Şimdi de Kapanma Sorunu Başgösterdi.

  • 07 Aralık 2016
  • 1.223 kez görüntülendi.

Touch Bar‘lı yeni MacBook Pro‘larda şansızlıklar görülmeye başlandı. Bazı yeni MacBook Pro‘larda aniden kapanma sorunu bildirildi.

Oled Yeni MacBook Pro Kapanma Sorunu Ortaya Çıktı

Daha önce de bazı kullanıcıların MacBook ekranında başgösteren renk değişikliği sorunları bildirilmişti. Ayrıca batarya ömrü bakımından da kötü performans sergilediği de gelen şikayetler arasında.  Şimdi de bazı kullanıcılar Touch Bar‘lı MacBook Pro cihazlarının aniden kapanmasından şikayetçi. MacBook Pro’ya birden fazla  USB Type C Thunderbolt 3  girişine birden fazla harici sürücü bağlandığında aniden kapandığı bildirildi. Bu sorunun USB bağlantısı üzerinden çekilen güçten kaynaklandığı iddia ediliyor.

Apple firması ise bu iddiaları kabul etmedi. Herhangi bir açıklama da yapmadı. Ama işin ciddiyetinin farkındadır mutlaka. Çünkü şikayetler birden fazla ve farklı konularda şikayetler mevcut. Zaten tam bir donanım arızası olmadıkça ürün değişimi gibi bir işlem yapılmıyor. Şu anda da donanım arızası değilde  mevcut sıkıntının güncelleme ile çözülebileceği belirtiliyor. Ama Samsung firmasının Note 7 ile başına gelen toplatma seçeneği düşünüldüğünde firmanın bu konuda tedirgin olduğunu düşünüyoruz. Ancak şu durumda Apple firması da muhtemelen bu konuyu macOS yazılım güncellemesi ile halledeceği düşünüyor. Şimdilik kullanıcıların birden fazla sürücüyü farklı portlara aynı anda takıp çalıştırmamalarını tavsiye ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ