Yeni Nokia Telefonları mı Geliyor?

  • 20 Ekim 2016
  • 1.061 kez görüntülendi.

Android işletim sistemli Nokia telefonlar geliyor. Nokia telefon modelleri ne zaman piyasaya çıkıyor? Cevaplar için yazımızı okuyun.

Zamanın efsanesi Nokia. Bir zamanlar en iyi en kaliteli telefonları çıkarıyordu. Şarj süresi olarak şıklık olarak üzerine telefon tanımazdık. Telefonu en son ne zaman şarj ettiğimizi hatırlamazdık. Ama o günler geride kaldı. Nokia Android işletim sistemi çıktıktan sonra bu işletim sistemine geçmemek için direndi. Piyasaya ayak uyduramayınca mali sıkıntılar baş gösterdi ve Microsoft tarafından satın aldı. Ama Microsoft için de çok iyi olmadı Nokia. Bir türlü isteneni yapamadılar. Microsoft daha önce yaptığı açıklamada 2 farklı Nokia modeli için Android işletim sistemiyle geleceğini duyurmuştu. Bu söylentinin gerçekleşeceği tarihi bekliyorduk.

Nokia P1 Android Phone

PhoneArena’da çıkan bir habere göre Nokia’nın Asya CEO‘su James Rutherfoord iki yeni Nokia modelinin 2017 yılı başlarında piyasaya çıkacağının müjdesini verdi. Daha önce Microsoft yetkilileri Nokia modelleriyle ilgili net bir bilgi vermezken son yapılan açıklamada Dünya Mobil Kongresinde yeni modellerin tanıtılacağının açıklamasını yaptı.

P1 adını verdiği bir modelinin fotoğrafı yayınlandı. Ama cihazın özellikleriyle ilgili bir bilgi yok. Yeni çıkacak olan Nokia telefonların giriş ve orta seviye kullanıcılara hitap edeceği belirtiliyor. Nokia bu modellerle piyasanın nabzını yoklayacağa benziyor. Eğer bekledikleri başarıyı yakalarlarsa Nokia’nın amiral gemileri de belki piyasada boy gösterir. Önümüzdeki günlerde yine gelişmelerle sizleri bilgilendireceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ